publications  
  some talks  
  teaching  
  activities  
  awards  
  whoami  
  UA  

  home  

   Софія Катренко

   де?   ось тут

   коротко...

  один колєга якось процитував кавалок кастанеди котрий мені дуже сподобався (хоча я не надто читаю кастанеду), що (в моєму перекладі на українську) звучить приблизно так:

  Пошук свободи є єдиною стимулюючою силою, котра мені знайома. Свобода полинути кудись туди у нескінченність. Свобода розчинитися, бути наче полум’ям свічки, котра, попри світло більйонів зірок, залишається незгасною, оскільки ніколи не намагалася бути чимось іншим, аніж є насправді – лише свічкою…


   наукове...

  мої наукові інтереси стосуються в першу чергу машинного навчання в різноманітних його проявах – практичні аспекти використання даних без позначок, додаткових даних з різноманітних джерел, а також теоретичні питання, як наприклад, прогнозування (найгіршого) результату за умови коли задана ймовірність допущення помилки (PAC навчання) чи питання стабільності навчання. теорію з практикою поєднати нелегко, але залишається у будь-якому випадку цікавим аспектом.

  окрім того належачи до homo sapiens, мене безумовно цікавить процес вивчення мови та опрацювання природномовного тексту (яким чином використовувати синтаксичні відношення для отримання семантичної інформації, які методи навчання - символьні / статистичні - доцільно використовувати).

  в цілях моїх досліджень використовую загалом англійськомовний матеріал, але також здійснювала експерименти з українською, німецькою та голандською мовами.

  особисте...

    вперта і свободолюбна, котра завше ллє воду на інших (ака водолій)

  люблю (невпорядковано) каву, пляцки; людей, котрі надихають; родину (tuurlijk); latex & linux; веселку в science park; процес усвідомлення, що зрозуміла/вивчила щось нове; добрі новини (ака вашу статтю прийнято до друку); львів, венецію, відень та симоненка; підмножину людей (ну не є я вже настільки human-friendly) з широкими посмішками та величезним серцем; німецьку та польську (ок – додам ще голандську на випадок якщо хтось з моїх голандських друзів колись-таки прочитає ці рядки :-) , ukr = default); дощ у львові та амстердамі (тільки коли не на ровері)

  не люблю інфантильність; лицемірство; хамство; апатичність